Warm up your business
Volume 3

with ECO & PNT

Wyniki I Etapu Konkursu

WYNIKI TRZECIEJ EDYCJI KONKURSU
WARM UP YOUR BUSINESS

Dziękujemy wszystkim zespołom, które zgłosiły swoje pomysły do udziału w Warm Up Your Business vol. 3. Decyzją jury po ocenie merytorycznej zaprezentowanych pomysłów na gali finałowej konkursu wygrały następujące zgłoszenia:

Grupa I - Startupy, Studenci, Absolwenci

Nie przyznano pierwszej nagrody 

Druga nagroda (3000 zł)

SSTE zdalne sterowanie urządzeniami grzewczymi i analiza parametrów urządzeń

Trzecia nagroda (2000 zł)

Williams 

Grupa II - Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Pierwsza nagroda (5000 zł)

Inteligentny czujnik zanieczyszczeń powietrza - ICZP

O PROGRAMIE

Masz pomysł na to w jaki sposób można poprawić współczesną energetykę z korzyścią dla konsumentów i środowiska? Weź udział w programie na najlepszy pomysł biznesowy z dziedziny energetyki. Konkurs jest skierowany do szerokiego grona odbiorców: studentów, doktorantów, absolwentów oraz startupów, a także do uczniów szkół średnich.

 


Celem konkursu jest kreowanie innowacji w obszarze produkcji energii, technologii oszczędnych i przyjaznych dla środowiska, a także wydajnej i efektywnej organizacji.

 

 

 

Zobacz film promocyjny

MENTORZY

Joanna Moczko-Król

Dyrektor ds. Innowacji i Rozwoju w ECO SA. Pionierka nowych technologii w zarządzaniu energią, liderka wielu projektów optymalizujących gospodarowanie energią z wykorzystaniem nowoczesnych systemów automatyki. Po raz trzeci opiekunka merytoryczna i jurorka konkursu "Warm up your business". 

Wojciech Zacharasiewicz

Dyrektor ds. Zarządzania Majątkiem w ECO SA. Ciepłownik z wieloletnim doświadczeniem w zakresie procesów produkcji i dystrybucji energii oraz nowych technologii. Menadżer w obszarze zarządzania utrzymaniem infrastruktury technicznej i realizacji inwestycji w branży energetycznej. 

Tomasz Piętka

Dyrektor ds. Handlowych w ECO SA. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Lider zespołu handlowego zarządzający zarówno sferą pozyskania nowych klientów i obszarów biznesowych, jak również bieżącą obsługą klientów w Grupie Kapitałowej ECO.

Dr Kinga Hęcinska

Pracująca od 13 lat w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Universität Erlangen-Nürnberg oraz Szkoły Trenerów Biznesu Moderator we Wrocławiu. Praktyk, skoncentrowany głównie na tematach rozwoju osobistego pracowników i motywowaniu. W międzynarodowym środowisku przez kilka lat zaangażowana w rekrutację i selekcję pracowników działów sprzedaży w obszarze Europy Centralnej i Południowej oraz wdrażanie strategii HR.... Czytaj więcej

Dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień

Nauczyciel akademicki związany z Politechniką Opolską, doktor nauk ekonomicznych, obecnie dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania. Studia doktoranckie na kierunku Zarządzanie Produkcją, Transfer Technologii, Produktywność, Innowacje Technologiczne ukończone na Politechnice Warszawskiej bardzo mocno wpłynęły na obraną specjalizację i kierunek dalszej pracy zawodowej. Animator przedsiębiorczości z doświadczeniem w kierowaniu Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości.... Czytaj więcej

Kinga Słomka

Radca prawny i partner w Kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM. Doradza podmiotom polskim i zagranicznym w obszarze prawa kontraktowego i prawa nieruchomości. Absolwentka podyplomowych studiów pomocy publicznej prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W Kancelarii kieruje zespołem prawa pomocy publicznej i współtworzy zespół prawa energetycznego.

Tomasz Szarek

Radca prawny i partner w Kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM. Jest uznanym specjalistą w dziedzinie prawa spółek. W ramach swojej specjalizacji doradza podmiotom polskim i zagranicznym. W Kancelarii kieruje zespołem Corporate M&A.

Marcin Śledzikowski

Radca prawny i partner w Kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM. Doktor Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalność prawo spółek. Specjalizuje się w doradztwie korporacyjnym, prawie rynku kapitałowego oraz rozwiązywaniu sporów korporacyjnych. W Kancelarii jest odpowiedzialny za kontakty biznesowe na terenie Śląska, gdzie zarządza oddziałem zlokalizowanym w Gliwicach.

Łukasz Osuszek

Ekspert z obszaru IT i nowych technologii z ponad 18-letnim doświadczeniem. Praktykował zarówno w krajowym jak i międzynarodowym środowisku. Równolegle związany jest ze środowiskiem naukowym i uniwersyteckim – aktywnie zaangażowany w publikacje i badania naukowe. Doświadczenie to umożliwiło mu związanie się jako ekspert branży ITC w obszarze programów unijnych z rządowymi agencjami oraz ministerstwami. Jest również ekspertem Europejskiej Komisji Naukowej.... Czytaj więcej

Tomasz Małecki

W latach 2013-2019 Prezes Zarządu Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego SA, dysponujący ponad 7-letnim doświadczeniem na rynku inwestycyjnym, odpowiedzialny za tworzenie i zarządzanie polityk inwestycyjnych funduszu INNOVA-InVEST (PO IG 3.1), współpraca z KoInwestorami, nadzór nad pozyskiwanym dealflow, nadzór właścicielski nad spółkami portfelowymi, zarządzanie i pozyskiwanie Partnerów, w latach 2016-2017 zarządzający Platformą Startowa CONNECT (PILOTAŻ PO PW 1.1)... Czytaj więcej

Mateusz Macyszyn

Od 8 lat związany z branżą MICE i HoReCa. Doświadczenia zdobywał w hotelarstwie, agencjach PR i firmach cateringowych. W 2018 roku założył agencję Fabryka Wydarzeń, która specjalizuje się w organizacji eventów stacjonarnych oraz online. Firma oferuje kompleksowe wsparcie dla biznesu w ramach usług komunikacji wizerunkowej, zarządzania projektami, a także tworzenia koncepcji kreatywnych i scenograficznych dla wydarzeń. Agencja realizowała projekty eventowe m.in. dla KGHM Polska Miedź SA,... Czytaj więcej

WYNIKI I ETAPU KONKURSU

Dziękujemy wszystkim zespołom, które zgłosiły swoje pomysły do udziału w Warm Up Your Business vol. 3. Decyzją jury po ocenie merytorycznej wniosków, do II etapu zakwalifikowały się następujące pomysły:

Grupa I - Startupy, Studenci, Absolwenci

  • HugAs - Prognozowanie emisji pierwiastków ekotoksycznych (Hg i As) w procesie spalania węgli w kotłach pyłowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji 

  • SSTE - zdalne sterowanie urządzeniami grzewczymi i analiza parametrów urządzeń

  • Williams

  • Wykorzystanie materiału kompozytowego odzyskanego ze zużytych wirników turbin wiatrowych

Grupa II - Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

  • Inteligentny czujnik zanieczyszczeń powietrza - ICZP

  • ISP ‒ Inteligentny System Przewietrzania

  • LEAF BLOCK - Polski bloczek komórkowy z pelletem z liści

  • Płyta knOwa

  • Urban Jungle - system ogrodów wertykalnych

Z zakwalifikowanymi do II etapu zespołami będziemy kontaktować się indywidualnie, aby poinformować o dalszym udziale w programie. 

ZGŁOŚ POMYSŁ

Zgłoś swój pomysł w jednym z trzech obszarów

Rozwiązania proekologiczne i prośrodowiskowe

 

 

 

 

Rozwiązania w zakresie zmiany/rozwoju technologii (np.: efektowność energetyczna, izolacyjna, pompy ciepła, bufory ciepła, redukcja strat ciepła)

 

 

.

 

Rozwiązania organizacyjno-marketingowe

ETAPY KONKURSU

I ETAP

Rekrutacja

To etap poprzedzający właściwy proces merytoryczny. Podczas rekrutacji zbieramy zgłoszenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego

 

 

 

 

II ETAP

Warsztaty

Do tego etapu wyłonionych zostanie 10 najlepszych drużyn. Etap składa się z dwóch części:
 - Cz. I - Bezpłatne 2-dniowe szkolenia
 - Cz. II - Warsztaty Matchmaking (Mentors + Startups Mentoring)
 Spotkania indywidualne z mentorami

III ETAP

Finał

Do tego etapu przechodzą trzy drużyny, które zaprezentują się przed inwestorem  

 

 

 

 

HARMONOGRAM

Etap I - Rekrutacja

28 września - 15 listopada 2020

Ogłoszenie wyników rekrutacji

20 listopada 2020

Etap II - Warsztaty

listopad / grudzień 2020

Etap III - Finał

styczeń 2021

NAGRODY

Nagrodę z konkursu możesz przeznaczyć na
DOWOLNY CEL!

Startupy, studenci, doktoranci lub absolwenci:
I nagroda: 10 000 zł
II nagroda: 3 000 zł
III nagroda: 2 000 zł 

 

 

 

 Uczniowie szkół średnich:
5 000 zł 

 

 

 

 

REGULAMINY

Regulamin konkursu

Pobierz

Załącznik nr 2

Pobierz

Załącznik nr 3

Pobierz

GALERIA

I EDYCJA PROGRAMU

Dawid Piwowarski

10 000 zł

Analiza systemów ciepłowniczych z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego wyposażonego w kamerę termowizyjną

Marlena Rudner & Karolina Lasman

5 000 zł

Plants Warming

II EDYCJA PROGRAMU

Arkadiusz i Joanna Zemlak & Rafał Juszko

 

 

 

 

10 000 zł

Przydomowy panel wiatrowy

Mateusz Boroch & Anthony Weineis

 

 

 

 

5 000 zł

Hamster House – polski dom prefabrykowany z rekartonu

Semen Kalinichenko

 

 

 

 

1 000 zł

Energia z mleka

MEDIA O WARM UP YOUR BUSINESS

Dawid Piwowarski, doktorant Politechniki Opolskiej zdobył 10 tys. zł, główną nagrodę w konkursie Warm Up Your Business with ECO & PNT

Przejdź do arytułu

Druga edycja konkursu Warm Up Your Business. Doceniono najlepsze pomysły na biznes w dziedzinie energetyki

Przejdź do arykułu

Ekologiczny beton, czy wykorzystanie energii cieplnej mleka do podgrzania wody. Innowacyjne pomysły młodych opolan

Przejdź do artykułu

Inżynierowie z Opola opracowali nowatorski panel wiatrowy. Wyprodukuje prąd, nawet gdy powietrze niemal w stoi miejscu

Przejdź do artykułuPanel wiatrowy – innowacja, która powstaje w Opolu

Przejdź do artykułu

Patronat
honorowy

Urząd Miasta Opola

PATRONAT MEDIALNY

Radio Opole

Opowiecie.info

Radio Doxa

OGRANIZATORZY

PNT w Opolu

ECO SA